نوبخت: دولت رشد اقتصادی را با فعال کردن واحدهای تولیدی راکد دنبال می کند

نوبخت: دولت رشد اقتصادی را با فعال کردن واحدهای تولیدی راکد دنبال می کند

محمدباقر نوبخت روز جمعه پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای استان گیلان در گلزار شهدای رشت در جمع خبرنگاران افزود: دولت بدنبال فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و یا واحدهایی است که با همه ظرفیت کار نمی کنند.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال اتمام طرح های عمرانی که بهره برداری از آنها برای امسال پیش بینی شده بود، هستیم تا زمینه رشد اقتصادی و اشتغال جوانان فراهم شود.

وی گفت: برهمین اساس؛ بالغ بر ۱۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای فعال کردن هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی طی امسال که نزدیک به نیمی از آن گذشته، در نظر گرفته شد.

9506-31t3254

نوبخت با بیان اینکه استان گیلان نیز سهمی از این اعتبارات دارد، تصریح کرد: تعدادی از این واحدها بنا بر گزارش استاندار گیلان، توانسته اند تسهیلات لازم را دریافت کنند و با اشتغالی که از طریق راه اندازی آنها بوجود خواهد آمد، تا قبل از پایان سال، می توانیم احساس کنیم که در بازار کار و اشتغال نیروی انسانی به ویژه نیروی انسانی متخصص مان تحرکی بوجود آمده است.

وی با بیان اینکه طرح های عمرانی بخش دیگری از پروژه دولت برای فعال کردن عرصه اقتصاد است، گفت: راه اندازی واحدهای تولیدی نیمه فعال مربوط به مردم است، بنابراین دولت از طریق ارائه تسهیلات بانکی، به آنها کمک می کند اما طرح های عمرانی، مربوط به خود دولت است.

به گزارش ایرنا، ۳۶ شهرک صنعتی و ناحیه مصوب در گیلان فعال و ۷۸۴ واحد بهره بردار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مستقر است و ۱۳ هزار و ۵۶۰ نفر در این مجموعه ها مشغول به کار هستند.

دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی نیز در گیلان فعال است.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سخنان خود، از اختصاص اعتبار ۳۷۰ هزار میلیارد ریالی برای بهره برداری از طرح های عمرانی در کشور تا پایان امسال خبر داد و گفت: این اعتبار برای بهره برداری از طرح های عمرانی هزینه می شود که باید تا پایان سالجاری، به بهره برداری برسد.

به گفته نوبخت، لیست طرح هایی که تا قبل از سال جاری باید مورد بهره برداری قرار بگیرند، در فرصتی مناسب به اطلاع مردم می رسد.

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ، امروز (جمعه) با حضور در گلزار شهدای رشت به مقام شامخ شهدای استان گیلان ادای احترام کرد.

نوبخت همچنین شب گذشته نشست صمیمی با خانواده شهدای گیلانی مدافع حرم در رشت داشت.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!