سیتی‌گروپ: دوران بد بازارهای کالایی به سر آمده است

سیتی گروپ اعلام کرد:

بازار کالاهای اساسی دوران سخت خود را پشت‌سر گذاشته‌اند و بعید به نظر می‌رسد قیمت‌ها به پایین‌ترین سطوح خود در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بازگردد.

9502-28t540

سیتی‌گروپ پیش‌بینی کرده که نفت برنت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به بشکه‌ای ۵۰ دلار صعود خواهد کرد، که نسبت به پیش‌بینی قبلی آن زودتر اتفاق افتاده است، در حالی که برآورد این بانک از قیمت طلا در پایان سال با رشدی ۱۰۰ دلاری به ۱۲۵۰ دلار برای هر اونس رسیده است.

اد مورس تحلیلگر سیتی‌گروپ اعلام کرد: «این بهبود از بخش نفت آغاز شده است و این در حالی است که بازارهای اساسی سریع‌تر از پیش‌بینی اول سال در حال انقباض هستند. در میان فلزات صنعتی در پی به تعویق افتادن پروژه‌ها و محدودتر شدن عرضه مازاد، به نظر می‌رسد بازارها به آهستگی تقویت شده و قیمت‌ها نیز در حال خروج از کف هستند. در بخش کشاورزی، به ویژه شکر و غلات، به نظر می‌رسد بازارها به سرعت در حال رسیدن به تعادل هستند.»

در حالی که روند رو به رشد بازارهای کالایی در سال ۲۰۱۶، مشابه با سال ۲۰۱۵ بوده است، به دلیل بهبود زیربناهای بازارهای انرژی و برخی از فلزات صنعتی، بعید به نظر می‌رسد که در سال جاری نیز همانند سال گذشته سقوط بازارها را شاهد باشیم.

 اخبار اقتصادی ,خبرهای  اقتصادی,نفت

سیتی‌گروپ با افزایش پیش‌بینی خود از قیمت ذرت، دانه سویا و شکر اعلام کرد: به نظر می‌رسد بخش کشاورزی در شرف رسیدن به تعادل مجدد قرار دارد. این خوش‌بینی در خصوص کالاهای عمده به ویژه سنگ‌آهن و زغال‌سنگ، صدق نمی‌کند و این بانک پیش‌بینی کرد قیمت این کالاها تا سال ۲۰۱۸ پایین باقی بماند.

نفت برنت که از پایین‌ترین قیمت ۱۲ سال اخیر خود در ماه ژانویه رشدی ۷۰ درصدی را تجربه کرده در مسیر پیش‌بینی گروه گلدمن‌ساکس حرکت می‌کند. گلدمن ساکس در اوایل ماه جاری اعلام کرد بازار جهانی نفت زودتر از حدانتظار با کسری عرضه مواجه خواهد شد.

شاخص کالای بلومبرگ، که روند تغییرات ۲۲ کالای اساسی را دنبال می‌کند، از ماه ژانویه (پایین‌ترین سطح ۲۵ سال اخیر) تاکنون رشدی ۱۵ درصدی داشته است.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!